شنبه 5 خرداد 1397
 

 
 
 
 

تجلیل از معلمان و اساتید همزمان با هفته معلم در سما واحد قائمشهر
اخبار معاونت>اخبار معاونتتجلیل از معلمان و اساتید همزمان با هفته معلم در سما واحد قائمشهر

تجلیل از معلمان و اساتید همزمان با هفته معلم در سما واحد قائمشهر

همزمان با هفته معلم و شهادت استاد گرانقدر شهید مرتضی مطهری با همت واحد معاونت فرهنگی و دانشجویی آموزشکده سما ، مراسم بزرگداشت مقام معلم در مرکز آموزشی و فرهنگی سما واحد قائمشهر برگزار گردید.

دراین مراسم که با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید و پخش سرود ملی و دعای خاصه امام رضا(ع) و باحضور مسئولین ، معلمان مدارس و اساتید آموزشکده سما آغاز گردیده بود دکتر منصوریان ضمن عرض خیرمقدم و تبریک بمناسبت اعیاد شعبانیه و هفته معلم، مطالبی را پیرامون جایگاه و نقش معلم بیان فرمودند سپس حضرت حجت السلام دکتر ابراهیمیان (ریاست محترم دانشگاه) نیز با تبریک ایام و قدردانی از زحمات و تلاشهای معلمان در مورد جایگاه و مقام معلم فرمودند:

چرا باید شهید مطهری را الگو قرار دهیم. ویژگی های برتر این شهید و معلمان معاصر ما در چه بوده است؟ چه چیز شهید مطهری را شاخص نموده است.

دکتر ابراهیمیان همچنین از ویژگی های بارز شهیدمطهری به چندمورد اشاره فرمودند:1- شهیدمطهری روزی 16ساعت در شبانه روز کارعلمی انجام می دادند و برای یکساعت تدریس در دانشگاه یا مجامع علمی بین 20 تا 40 ساعت پیش مطالعه داشتند 2- یک کلمه بی دلیل ومدرک از زبان ایشان جاری نشده و از هیچ کس حرف بی دلیل نپذیرفته اند. متاسفانه امروز حرفهای بی دلیل و سند ومدرک و جوسازی و تهمت زیاد شده است . امام خمینی(ره) فرمودند: آثار شهید مطهری بدون استثناء مفید و قابل استفاده است 3- از شهیدمطهری نقل گردیده که من یادم نمی آید در طول عمرم یک دقیقه را بیهوده تلف کرده باشم 4- شهید مطهری میفرمود: من در پای درس اساتید آنها را به باد نقد می گرفتم و امان را از استاد می گرفتم 5- روح تعبد و بندگی و تقید به واجبات و مستحبات و دائم الذکر بودن ایشان 6- احترام شدید و حرمت گذاردن برای اساتید خود و ...

دانشجویان باید حرمت و احترام اساتید را داشته باشند . شما معلمان در بینش اسلامی ما از جایگاه بالایی برخور دار هستید تا جایی که مولا علی (ع) می فرمایند: هرگاه معلمی از خانه خود خارج می شود و به سمت محل تدریس خود حرکت می نماید خداوند هفتادهزار فرشته را همراه او برای مشایعت میفرستد تا برای او طلب بخشش و مغفرت نمایند که این امر مقام بالای معلم را می رساند.

امام جعفرصادق(ع) می فرماید: اگر یک معلمی مشغول مطالعه شود خداوند ملائکه را می فرستد تا این معلم روی بال ملائکه بنشیند و مطالعه نماید.

در کشور ما معلمان  دارای نازلترین حقوق در کشور هستند که نسبت به کشورهای دیگر مثل ژاپن که حقوق آنان از وزرا نیز بیشتر است قابل تامل می باشد.

ایشان در پایان خاطره ی جالبی از معلمین بیان داشتند و با اهدای لوح تقدیر از زحمات و تلاشهای صادقانه و دلسوزانه دکترمنصوریان در بهبود و پیشرفت کمی و کیفی مدارس و آموزشکده سما تقدیر نمودند.

مراسم با اجرای سرود و موسیقی سنتی، مولودی خوانی،اجرای طنز، اهدای جوایز و لوح تقدیربه معلمان نمونه و پذیرایی از مدعوین پایان یافت


کلمات کليدي:تجلیل از معلمان و اساتید همزمان با هفته معلم در سما واحد قائمشهر

تاريخ:

1396/02/19

نويسنده: روابط عمومي نظرات: 0 بازديد: 274
نظرات کاربران
نام و نام خانوادگي:
متن کامل:
تصوير امنيتي:


ارتباط با حراست
ارتباط با حراست سما واحد قائم شهر
جهت اعلام هرگونه انتقاد، پيشنهاد و ارائه گزارش و نظرات مي توانيد از يكي طرق هاي زير اقدام نماييد:

- مراجعه حضوري

- شماره تماس : 01142256376

- شماره فكس : 01142211652

- آدرس ايميل :
herasat@sama-gh.com

- صندوق نصب شده در مدارس و دانشكده

دفتر مركزي حراست دانشگاه آزاد
لینک مفید
اوقات شرعی
آدرس ما

قائمشهر جاده كیاكلا - روستای كلاگرمحله

دانشكده سما قائم شهر

تلفن : 42256211-42252847-011

فكس : 42211653

آمار سایت
شنبه 5 خرداد 1397
اخبار معاونت: 550
اخبارساب پرتال: 2,221
بازدید امروز: 1,745
بازدید دیروز: 1,111
بازدید کل: 3,922,861
آنلاین: 11
Copyright (c) 2013 MidaCms. Designed by Mahdinet